Nawigacja

Poniedziałek 16.07.2018

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY
  ul. Główna 26

  42-676 Miedary
 • (+32) 233-70-53
liczba odwiedzin: 1456951

Aktualności

 • Projekt "Eksperci Programowania"

  W ramach projektu „Eksperci Programowania” uczniowie z klas I – III SP w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczestniczyli w zajęciach stacjonarnych oraz on-line   na temat programowania.

  Na zajęciach wykorzystano maty edukacyjne z kolorowymi klockami, tablety, komputery oraz klocki typu Lego WeDo/WeDo2.

  Uczniowie poznali podstawowe pojęcia z zakresu podstaw programowania. Wykorzystując matę edukacyjną z kolorowymi klockami dzieci definiowały sytuację problemową, szukały różnych dróg rozwiązań, a następnie prezentowały rozwiązania problemu. Uczniowie programowali także w aplikacji Scratch Junior oraz Baltie. Budowali różne modele robotów wykorzystując klocki Lego WeDo.

 • Wyprawka Pierwszoklasisty

  Wyprawka pierwszoklasisty:

  - róg obfitości („tyta”) w dniu rozpoczęcia roku szkolnego,

  -zeszyt do języka polskiego i matematyki,

  - piórnik,

  - obuwie zmienne (najlepiej i do ćwiczeń na wychowaniu fizycznym),

  - strój gimnastyczny (w woreczku),

  - blok rysunkowy z białymi kartkami, 1 mały i 1 duży,

  - blok rysunkowy z kolorowymi kartkami, 1 mały i 1 duży,

  - blok techniczny z białymi kartkami, 1 mały i 1 duży,

  - blok techniczny z kolorowymi kartkami, 1 mały i 1 duży,

  - farby plakatowe i akwarelowe, 3 pędzle o różnej grubości włosia,

 • Szanowni Państwo,

  Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

  zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach.

  W związku z tym proszę, aby w ostatnich dniach zajęć dydaktycznych zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas wyjazdów na kolonie, obozy, biwaki, jak również podczas pobytu w miejscu zamieszkania. Apeluję również o omówienie podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego podstawowych zasad bezpiecznego zachowania, w tym postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

 • Projekt gimnazjalny

  18 czerwca br. w naszej szkole odbyły się prezentacje projektów gimnazjalnych. Uczniowie II klasy zaprezentowali nauczycielom oraz koleżankom i kolegom swoje dokonania. Wszystkie projekty były bardzo ciekawe i pouczające. Gratulujemy pomysłów. Z projektami można zapoznać się w zakładce "projekt edukacyjny w gimnazjum".

 • Kiermasz podręczników

  W czwartek 21 czerwca w bibliotece odbywa się kiermasz, na którym można sprzedać lub kupić używane podręczniki z religii i języka mniejszości narodowej niemieckiej. Pani A. Białek serdecznie zaprasza.

 • Piknik Rodzinny

  9 czerwca, w naszej szkole, odbył się Piknik Rodzinny.

  Imprezę rozpoczęła część artystyczna. Wystąpili między innymi uczniowie klasy I, którzy powitali gości pięknym tańcem, piosenką i wierszem z okazji Dnia Mamy i Taty. Nie zabrakło również występów w języku niemieckim i języku angielskim. Później zaprezentowały się uczestniczki VII Festiwalu  Ekologicznego w piosence o witaminkach. Był czas dla  laureatów szkolnego konkursu „Mam Talent”. Również uczniowie z klasy V zaprezentowali się w układzie tanecznym.

 • Uwaga, Rodzice Przyszłych Pierwszoklasistów!

  Dnia 21.06.2018r. (czwartek) ok. godz. 11:15 odbędzie się spotkanie z wychowawcą klasy I SP - p. Brygidą Glinką.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Czystość

  Szanowni Rodzice!!!

  Prosimy o dokładny przegląd czystości skóry głowy Waszych dzieci, codzienne czesanie dzieci.

  W przypadku stwierdzenia nieczystości o zastosowanie odpowiednich środków czystości i nieprzyprowadzanie dzieci do szkoły/ przedszkola do osiągnięcia całkowitej czystości.

  W przedszkolu i szkole zostały zastosowane odpowiednie środki czystości zgodnie z prowadzonymi procedurami stanowiącymi załącznik do pisma dostępny na gazetce ściennej dla rodziców.

 • List MEN dotyczący programu DOBRY START

  Dnia 1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Aktualności

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY
  ul. Główna 26

  42-676 Miedary
 • (+32) 233-70-53

Galeria zdjęć