Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Rekrutacja do przedszkola i I klasy SP- terminy

  W zakładce "Przedszkole"znajdą Państwo w załącznikach informacje dotyczące rekrutacji do przedszkola i I kl. Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2018/19

   

 • Wycieczka edukacyjna

  Wycieczka edukacyjna - Obrazek 1  Wycieczka edukacyjna - Obrazek 2

  Dnia 6.12.2017 r. uczniowie klasy 5 i 6 brali udział w dwujęzycznym projekcie organizowanym i refundowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego (DFK) i Górnośląskie Centrum Kultury do Łubowic – miejsca urodzenia niemieckiego poety epoki romantyzmu Josepha von Eichendorffa.

  W programie wycieczki była  multimedialna prelekcja, zwiedzanie Izby Pamięci Eichendorffa i Izby Regionalnej z ekspozycjami archeologicznymi. Najwięcej emocji wzbudziła  gra terenowa na terenie wokół ruin pałacu oraz parku pałacowego.

  Wyjazd zorganizowała p. Iwona Breguła – Hanysek

 • Dzień Babci i Dziadka

  Przedszkolaki gościły najmilszych, najukochańszych Dziadków wraz z Babciami.. Z tej okazji przygotowały występ artystyczny, by w ten sposób wyrazić swoją miłość i radość z ich pobytu.  Zapraszamy do mini fotorelacji ...

 • 30.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka.

 • Nowości wydawnicze dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

  Drodzy Czytelnicy!

  Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole do naszej biblioteki szkolnej trafiły lektury szkolne oraz nowości wydawnicze, w większości wybrane przez Was podczas szkolnych wyborów książek. Dokładne tytuły zakupionych książek dla szkoły podstawowej i dla gimnazjum można sprawdzić na stronie internetowej szkoły w zakładce biblioteka szkolna lub bezpośrednio w bibliotece szkolnej. Nasz księgozbiór został wzbogacony o 198 woluminów za kwotę 3100 zł . Zapraszamy wszystkich uczniów na wystawę nowych książek do czytelni biblioteki szkolnej.

 • Wyniki konkursu bibliotecznego

   

  Wyróżnienie w konkursie plastyczno-literackim pt: „Przygody Tomka” otrzymał uczeń klasy IV Jarosław Kowolik.

  Dobrą znajomością lektur szkolnych mogli pochwalić się również uczniowie klas III szkoły podstawowej, biorąc udział w konkursie „Lektury są super”. Na wyróżnienie zasługuje klasa III b , która zdobyła największą ilość  punktów w zadaniach konkursowych.

  Gratulujemy wszystkim uczniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach bibliotecznych.

 • 08.01.2018

  Dwudziestego grudnia w przedszkolu odbyła się wigilijka przedszkolna. Jak przystało na świąteczny czas wszyscy przyszli pięknie ubrani i mieli dla każdego "kilka miłych słów". Po śniadaniu zebraliśmy się w grupach, by zgodnie z tradycją,dzieląc się opłatkiem złożyć innym życzenia od serca. Wspólnie zasiedliśmy do stołów,aby świętować razem spędzany niezwykły czas. Po wigilijce zebraliśmy się wraz z Paniami i Słoneczkami na wspólnym kolędowaniu, które słychać było daleko daleko... Zapraszamy na mini relacje w grupie Żabek

 • Wszystkim życzymy pięknych

  Świąt Bożego Narodzenia!!!

 • W niedzielę17 grudnia 2017 na placu szkolnym odbył się bożonarodzeniowy jarmark i jasełka. Serdecznie dziękujemy p. Marioli Pakulla i Anicie Szczygieł, które ze swoją ekipą zorganizowały jarmark. Ponadto p. Joannie Sleziak z jej ekipą dziękujemy za wiele jasełkowych wrażeń. 

  Jeśli ktoś posiada więcej zdjęć z jasełek prosimy o kontakt z p. K. Rode

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jarmark i jasełka.

 • AUTOBUSY ZA DARMO

  Szanowni Państwo, 

  w związku z tym, że Gmina Zbrosławice weszła od 1 lipca 2017r. w skład Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii - od 1 stycznia 2018r. będzie nas obejmował zintegrowany system taryfowo - biletowy. 

  Z opłat za bilety autobusowe będą zwolnieni wszyscy uczniowie szkół podstawowych oraz wygasających gimnazjów w wieku od 7 do 16 lat. 

  W załączeniu zamieszczamy Państwu do wiadomości pismo Zarządu Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii oraz pismo MZKP w Tarnowskich Górach w w/w sprawie. 

  Należy  wyrobić karty ŚKUP.

  W okresie od 1.01.2018r. - 31.03.2018r. , jednorazowo na cały rok, w Punkcie Obsługi Klienta w Tarnowskich Górach będą nabijane ulgi na karty ŚKUP 

  Do końca marca 2018 przy  przejazdach będzie obowiązywać ważna legitymacja szkolna. 

  Na podstawie udzielonych ulg uczniowie będą mogli jeździć za darmo po całej metropolii, również w weekendy i w okresie wakacyjnym :-).

  Uczniów 16-letnich urodzonych w miesiącach styczeń - wrzesień - ulga będzie obowiązywać do dnia 30 września danego roku, natomiast urodzonych w miesiącach październik - grudzień - do dnia urodzin. 

  Pismo_dot._biletow_dla_dzieci_-Zbroslawice_(1).pdf

  pismo_MZP_-_damrowe_bilety_dla_dzieci_i_mlodziezyszkolnej_(1).pdf

 • 10.12.2017

  W środę 06 grudnia naszą szkołę odwiedził św Mikołaj w zaprzęgu koni z dzwoneczkami. Mikołajowi towarzyszyła niebiańska i diabelska świta. Dziękujemy Rodzicom za pomoc Mikołajowi w przybyciu.

 • VI Międzygminny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej

  29.11.2017 Wiktoria Gryc i Aleksandra Hanysek godnie reprezentowały naszą szkołę na VI Międzygminnym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej w Boruszowicach.
  W grupie wiekowej kl.I - III Wiktoria zajęła 1 miejsce, a  Ola wyśpiewała  3 miejsce w grupie kl. IV-VII . Uczennice przygotowywała p. Iwona Breguła - Hanysek.
  Serdecznie gratulujemy naszym solistkom sukcesu.

 • Dzien Misia w Przedszkolu

  24.11. przedszkole odwiedziły Misie. Pluszowi przyjaciele dzieci towarzyszyły nam przez cały dzień, a świetowaniu nie było końca. Tego dnia przedszkolaki poznały historię powstania Pluszowego Misia, zgadywały o jakich misiach mowa, wspólnie się bawiły, miały okazję poczuć się jak niedzwiadki i oczywiście skosztować czegoś słodkiego... Serdecznie zapraszamy do fotorelacji...

 • 10.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Górnika w przedszkolu.

 • 07.12.2017

  28 listopada klasy IV, V i VII uczestniczyły w  wycieczce do Wieliczki i Krakowa. Był to bardzo owocnie i przyjemnie spędzony czas. Dzieci zwiedziły kopalnię soli, Wawel i próbowały swoich sil w produkcji cukierków w manufakturze CiuCiu.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Wieliczki i Krakowa.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY
  ul. Główna 26

  42-676 Miedary
 • (+32) 233-70-53

Galeria zdjęć