|
Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty!Uczniowie uczestniczący w konkursie wykazali się ogromną pomysłowością i talentem!
Wśród wielu ciekawych prac wyłoniono te najpiękniejsze. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Zofia KUPKA kl.2, Alicja KROCZEK kl.4, Kamil BEDNORZ kl.5. więcej informacji w zakładce Świetlica oraz w albumie.
Odwiedziny Mikołaja!W środę 6.12 św. Mikołaj dotarł także do naszej szkoły i przedszkola. Każda klasa przygotowała na jego przywitanie piękną piosenkę. Mikołaj wręczył dzieciom słodki upominek i obiecał, że odwiedzi nas także w przyszłym roku.
Tego dnia Mikołaj wręczył również dyplomy i nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie na najciekawszy list do św. Mikołaja.
Jarmark bożonarodzeniowy W piękną zimową niedzielę w naszej szkole odbył się jarmark bożonarodzeniowy organizowany przez Radę Rodziców. Atrakcji było co niemiara i na słodko i kreatywnie i artystycznie. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, nauczycielom, uczniom i przyjaciołom.
MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEKInstytut Książki rozpoczął kolejną edycję kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Pragniemy zachęcić najmłodszych czytelników do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych. Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał specjalą Wyprawkę Czytelniczą.
Projekt jest ogólnopolski i w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym - bezpłatny.
W skład każdej Wyprawki wchodzi:
- Wnuczka antykwariusza - książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak.
- Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem! - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.
Mamy nadzieję, że dzięki Państwa zaangażowaniu i współpracy, miłość do książek będzie towarzyszyć uczniom na co dzień.
Święto NiepodległościDnia 10.11.2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tematem przewodnim tegorocznej akademii była: „Niepodległość w wierszu i piosence”. Organizatorami wydarzenia była Pani Monika Szawernoga i Pani Joanna Sleziak – Kocot. Uczniowie dostarczyli widowni wielu wzruszeń recytując wiersze znanych polskich poetów i śpiewając pieśni patriotyczne. Zapraszamy do albumu fotograficznego oraz do galerii filmowej, gdzie można zobaczyć zdjęcia i film z tego uroczystego dnia w naszej szkole.
Warsztaty przyrodnicze dla klas I-III15 listopada odwiedziła uczniów klas I-III przemiła Pani Klaudia, która kolejny raz podzieliła się z nami swoją rozległą wiedzą przyrodniczą. Dzięki pani Klaudii na wcześniejszych spotkaniach poznaliśmy już najrozmaitsze wodne stwory, odwiedziliśmy mieszkańców lasu natomiast tym razem mieliśmy możliwość pofrunięcia do góry, aby poobserwować niezwykły świat owadów. Nie każdy lubi te bardzo małe i zdawałoby się delikatne stworzenia dlatego wszystkie eksponaty oglądaliśmy bezpiecznie za szkłem. Zadziwiało nas piękno ich barw, czasami wielkość, a także bogactwo odmian. Bardzo dziękujemy za bardzo interesujące i bogate w wiedzę spotkanie.
Niecodzienna lekcja muzykiW słoneczny czwartek całą szkołą, trochę piechotą a trochę autobusem, udaliśmy się do pięknego Pałacu w Rybnej na niecodzienną lekcję muzyki. W murach pałacu mogliśmy wysłuchać utworów na fortepian i skrzypce wykonanych przez muzyków Śląskich Smyków. Pani Alicja przeniosła nas w świat Alicji z Krainy Czarów w rytm Titanica, Pięknej i Bestii, Piratów z Karaibów, Indiany Joensa. Na koniec Panie zaprezentowały utwory Wojciecha Kilara. Nauczyliśmy się improwizować w sekcji perkusyjnej, poznaliśmy tajniki skrzypiec a przede wszystkim doświadczyliśmy piękna muzyki. Na pewno tam jeszcze wrócimy.
Pasowanie na Pierwszoklasistę27 października Uczniowie klasy pierwszej stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej w Miedarach. Nie było to jednak takie proste! Aby być włączonym w poczet uczniów dzieci musiały wykonać różne zadania i uwolnić panią Dyrektor z rąk groźnej Czarownicy. Pomogła im w tym Dobra Wróżka, która razem z dziećmi zebrała wszystkie promyki słońca i odwróciła złe zaklęcie. 7 dziewczynek i 8 chłopców uroczyście ślubowało być wzorowym uczniem i kolegą, a rodzice obiecali zawsze troszczyć się o swoje pociechy i wspierać ich w trudach szkolnych. Życzymy wszystkim pierwszoklasistom powodzenia i samych szóstek!
Warsztaty Shibori5 października naszą szkołę odwiedziła mobilna mikro - pracownia kreatywna "KOTYDOROBOTY" . Uczniowie klasy 1, 2 i 3 mogli uczestniczyć w warsztatach shibori. Shibori, to japońska technika barwienia tkanin, w której wzory uzyskuje się przez składanie i marszczenie materiału. Zajęcia każdej klasy rozpoczęły się od teorii, krótkiego omówienia metody oraz sposobów i rodzajów farbowania tkanin. Część praktyczną uczniowie zaczęli od próbnego farbowania kawałków materiału by, po zapoznaniu się z efektami barwienia, zafarbować swój własny ekologiczny worek oraz koszulkę. Magia pracy techniką shibori polega na tym, że w procesie jej tworzenia istnieje zawsze element zaskoczenia i niespodzianki, który dostarczył uczniom wiele radości, uśmiechu i zadowolenia. Więcej zdjęć w galerii.
Wycieczka Ustroń-Wisła29 września klasa 2 i 3 uczestniczyły w całodniowej wycieczce do Ustronia. Uczniowie dotarli na Równicę, poźniej szlakiem górskim po dwugodzinnym spacerze doszli do Brennej. W tej pięknej miejscowości odbyły się warsztaty w Chlebowej Chacie. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zbożami i ich zastosowaniem z maszynami, które dawniej wykorzystywano przy uprawie i obróbce ziarna, poznali proces powstawania masła i miodu. Każdy mógł sam, własnoręcznie formować i wypiekać podpłomyki, a później je degustować. Wyjazd dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń i rozbudził ich zainteresowania.
Warzywne portrety w klasie 2Pierwszy dzień jesieni w świetlicyTwórczość plastyczna pełni rolę terapeutyczną, uczy cierpliwości, samodzielności, rozwija wyobraźnię oraz pobudza fantazję. W związku z niedawno obchodzonym pierwszym Dniem Jesieni dzieci w ramach zajęć świetlicowych wykonywały jesienne drzewka przy użyciu plasteliny, folii bąbelkowej, patyczków higienicznych oraz suchych liści Powstały prawdziwe arcydzieła!!!!
Jorguś w szkole i przedszkolu Dziś naszą szkołę i przedszkole odwiedzili kibice Klubu Sportowego Górnika Zabrze z Miedar i Zbrosławic wraz z Jorgusiem- maskotką drużyny. Zachęcali całą naszą społeczność do kibicowania i rozdali pamiątki. Dostarczyli nam ogromną dawkę radości
Dzień PiżamyDla wielu chorych, piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To standardowe ubranie. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi . Ale jak ono jest cenne, poznajemy dopiero w chorobie. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego, aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom, tego dnia zmieniamy nasze codzienne ubranie w piżamę.
Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Również w przedszkolu nie zabrakło pamięci o chorych dzieciach. Tego dnia każdy ubrał się w piżamę, posłuchał opowiadania z moralem o Chorym Smoku. Jednak, jak to przedszkolu, odrobina wspólnej zabawy również nam towarzyszyła.
Spotkanie z Ratownikiem MedycznymW piątek (29 IX) przedszkolaków odwiedził niezwykły gość. Bardzo ważny dla małego i dużego.. Ratownik medyczny w przystępny, interesujący i dostępny sposób przekazał dzieciom moc wiedzy oraz umiejętności w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wraz z nim przedszkolaki uczyły się, m.in.: jak wezwać pomoc, do jakich służb zadzwonić zależnie od wydarzenia, jak pomóc rannym, tym mniejszym i tym większym. Serdecznie dziękujemy!
Dzień chłopaka w przedszkoluW przedszkolu Dzień Chłopaka upłynął pod znakiem niespodzianek. Dzieci zapoznały się z genezą święta, kiedy i dlaczego się obchodzi ten dzień. Dziewczynki zaśpiewały sto lat, złożyły kolegom życzenia oraz wręczyły upominki. Nie zabrakło pysznych akcentów i wspólnej zabawy. Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji tego dnia, a wszystkim Chłopcom życzymy spełnienia marzeń!
W DPS w starym kinieKlasa 4 i 5 w dniu 27 września dzięki zaproszeniu Domu Pomocy Społecznej w Miedarach przeniosła się w świat starego kina.
Sprzątanie Świata!Co roku, pod koniec września uczniowie naszej szkoły oraz przedszkola uczestniczą w akcji sprzątania świata. W tym roku obchodziliśmy 30-lecie tego przedwsięzięcia. Z tej okazji uczniowie klasy 6 przygotowali apel nawiązujący do tego wydarzenia. Nastepnie klasy wraz z wychowawcami udali się do sprzątania wyznaczonych terenów.
W czasie zajec prowadzonych w przedszkolu przez przedstawiciela ALBY wraz z bohaterami bajki o "Królewnie Śnieżce i Krasnoludkach Śmieciuszkach" dzieci uczyły się segregacji śmieci i dbania o środowisko.
Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto kreatywności w klasach I-IIIW dniu 15. 09. 2023r. w NASZEJ SZKOLE w klasach I-III obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Głównym celem tego niezwykłego święta było wzbudzenie u dzieci kreatywności i pomysłowości. Wraz z wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi uczniowie podejmowali w tym dniu wiele działań, które prowadziły do odkrywania w sobie ukrytych talentów.
Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy historię tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Rozwiązywaliśmy kropkowe zadania i łamigłówki. Bawiliśmy się w Kalambury. Kropkowe ćwiczenia zawitały również na zajęciach wychowania fizycznego. Na końcu wszyscy zaangażowali się w twórczą i kreatywną działalność plastyczną, gdzie w roli głównej wystąpiła oczywiście kropka.
BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.
Dinozaury w naszej szkole Niedawno w bibliotece miedarskiej, a w ostatnią środę (6 IX) w naszej szkole uczniowie spotkali sie "oko w oko" z dinozaurami, które ok 240 mln lat zamieszkiwały naszą planetę. Prelekcję do naszych uczniów - od przedszkolaków aż do najstarszych klas - wygłosił sam "szef" paleontologów dr Tomasz Sulej. Ciekawe prezentacja, okraszona zdjęciami, komputerowe wizualizacje zwierząt, których kości są znajdowane na terenie miedarskiej Czerwonki (koło drogi w stronę Laryszowa) oraz kopie kości mocno zainteresowały naszych uczniów. Dziękujemy panu doktorowi za poświęcony czas dla naszej szkolenj społeczności.
|
|
|