Matematyka Zajęcia dodatkowe - kółko matematyczne Matlandia Projekty uczniów O mnie WF "Jak to obliczyć?" Zdrowie ucznia Matematyczne odliczanie Kwadraty magiczne

mgr inż. Nowicki Sebastian

WF

Kontrakt nauczyciel – uczniowie w zakresie oceniania

z przedmiotu wychowanie fizyczne w klasie 5 – rok szkolny 2019/20

Na każde zajęcia uczniowie przychodzą przygotowani w odpowiednie strój sportowy (adekwatny do przeprowadzanych zajęć; sala, zajęcia w terenie itp.).

Uczeń otrzymuje oceny:

- aktywność – (waga oceny 4) – za każde zajęcia uczeń może otrzymać 2 pkt, 1 pkt lub 0 pkt.

2 pkt – uczeń ma odpowiedni strój i aktywnie bierze udział w lekcji

1 pkt – uczeń nie ma stroju, ale pomaga nauczycielowi w prowadzeniu zajęć (rozkłada sprzęt, wykonuje pomiary, sędziuje rozgrywki itp.)

- jest chory, niezdolny do udziału w lekcji wf,

- ma strój sportowy, ale nie angażuje się w lekcje, nie wykonuje ćwiczeń z resztą grupy.

0 pkt – uczeń nie ma stroju – nie bierze żadnego udziału w lekcji.

Po każdych dwóch miesiącach (początek listopada, stycznia, kwietnia, czerwca) przyznawana jest ocena wg skali:

85% - 100%  możliwych do zdobycia punktów- bardzo dobry

70% - 84% - db

55% - 69% - dst

40% - 54% - dop

Poniżej 40% - ndst

- sprawdziany (waga oceny 2) po kilku lekcjach danej dyscypliny sportowej (np. siatkówki) odbywa się sprawdzian z wybranego elementu (np. odbicia sposobem górnym).

- udział w zawodach sportowych  (waga oceny 2) uczeń reprezentuje szkołę w zawodach sportowych,

- dodatkowa aktywność (waga oceny 2) aktywność sportowa pozalekcyjna – wyjazdy na basen, wycieczka rowerowa z rodzicami, przynależność do klubu sportowego, bieganie z nauczycielem itp.

Jedna ocena na semestr.

- udział w SKS (waga oceny 2) – udział ucznia w dodatkowych zajęciach sportowych odbywających się po lekcjach.

Ocena śródroczna i roczna jest średnią ważoną wyliczaną przez e-dziennik zgodnie z „widełkami” ze statutu szkoły.

Opracował:

mgr inż. Sebastian Nowicki