Projekt edukacyjny 2017/2018 Projekt 2015/16 Projekt edukacyjny 2016/2017 Projekt 2014/15 Projekt 2013/14 Projekt 2012/2013 Projekt 2011/2012 Rekrutacja klasy III gimnazjum

Projekt edukacyjny

Rekrutacja klasy III gimnazjum

Rekrutacja klasy III gim. do szkół ponadgimnazjalnych

Porady fachowców pomocne przy wyborze kolejnej szkoły rekr1.pdf, rekr2.pdf,

1. Logowanie na stronie www.slaskie.edu.com.pl
  2. Informacje o każdej szkole znajdziecie w Internecie – nie trzeba jeździć do każdej szkoły.
  3. Przed wyborem szkoły proszę dokładnie czytać regulamin przyjęcia i warunki rekrutacji.
  4. Od 11 V do 24 VI (godz. 12.00) rejestrujecie się na  powyższej stronie internetowej i dokonujecie wyboru.
  5. Dokumenty (podanie, świadectwo) składacie w siedzibie szkoły (np. gdy liceum, technikum znajduje się w innym budynku niż sekretariat szkoły).
  6. Jeżeli w ofercie szkoły jest wiele profili, to nie znaczy że wszystkie was obejmują (jest po prostu większy wybór).
  7. Wybór języka obcego nie daje pewności, że na pewno będziecie się go uczyć – jest wskazówką dla szkoły jakie języki wprowadzić w szkole.
  8. Podanie należy złożyć do 24 VI 2012 r. do godz.12.00  (sugerujemy żeby zrobić to wcześniej).
  9. Podanie proszę drukować w dniu zawożenia go do szkoły (zmiana decyzji o wyborze szkoły i drukowanie nowego podania powoduje zmianę kodu).
  10. Wybieracie  kierunki w szkołach w zależności od tego do którego chcecie się najbardziej dostać. Na pierwszym miejscu oddział na którym wam zależy najbardziej, na drugim na którym zależy wam trochę mniej itd. Jeśli nie dostaniecie się do pierwszego oddziału, system przekieruje was do drugiego itd. Ilość wybranych oddziałów jest dowolna.

Przykładowy wybór:

I Odział mat-fiz szkoła LO 1

II oddział rozsz. Biol szkoła Tech. Chem

III oddział rozsz. Inf. Szkoła LO 1

IV oddział mat-biol szkoła LO 2

1. Do 1 VI można wpisywać swoje przewidywane oceny, a kalkulator rekrutacyjny poda nam ilość punktów. Po 1 VI oceny wpisywać będzie osoba odpowiedzialna w szkole za rekrutacje.
  2. Od 26 VI do 30 VI do godz. 1500 składacie w głównej szkole świadectwo (kopia nr 1) i zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu gim. oznaczone nr 1.
  3. 3 VII do godz. 1000podane zostaną wyniki rekrutacji, od 3 VII godz. 10.00 do 7 VIII godz.12.00 potwierdzacie złożeniem oryginału świadectwa, wolę podjęcia nauki w danej szkole.
  4. Jeżeli przydzielona uczniowi klasa nie odpowiada, może (oczywiście jeżeli gdzie indziej są wolne miejsca) przenieś swoje dokumenty do innej szkoły, ale należy najpierw w tej nowej szkole zarezerwować miejsce (np. na 1 godz.) i dopiero potem udać się po swoje dokumenty i je przenieś.
  5. 8 VII podana zostanie ostateczna lista, gdzie kto się dostał  i pojawią się komunikaty o wolnych miejscach w szkołach.
  6.  Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach nie podlega rekrutacji elektronicznej.