JĘZYK ANGIELSKI 2022/2023

środa, piątek 10.30-10.45

Grupa starsza: ŻABKI

środa, piątek 12.30-13.00

Nauka języka angielskiego od najmłodszych lat ma same zalety. Dziecięcy mózg chłonie jak gąbka – bardzo szybko przyswaja nowe wiadomości. Warto wykorzystać te zdolności i zacząć naukę języka jak najwcześniej. Dzięki temu dziecko w sposób naturalny przyswoi nowe słówka i zwroty, co będzie świetną bazą dla dalszej językowej edukacji.

Innym atutem nauki języka w tak młodym wieku jest też brak barier. Małe dziecko nie wstydzi się popełniać błędy, nie ma oporów przed mówieniem, jak to często bywa u dorosłych, którzy uczą się języka obcego. Dzięki temu nauka jest efektywniejsza, a dziecko chętniej wykorzystuje nowe umiejętności w codziennym życiu.

Nauka języka angielskiego w przedszkolu ma przede wszystkim formę zabaw językowych, nauki rymowanek, piosenek i prostych zwrotów. Najważniejsza jednak w tym wszystkim jest przyjemność z nauki. Angielski w przedszkolu mając zwykle formę zabawy  powoduje, że nauka nie jest nudna i dziecko radośnie bierze w niej udział. To sprawia, że nowe słowa i zwroty wchodzą do głowy naturalnie, szybciej niż na lekcjach angielskiego w szkole.

Dziecko nie kojarzy nauki z przykrym obowiązkiem, wręcz przeciwnie - jest to dla niego forma rozrywki. W nauce angielskiego wśród dzieci nie ma miejsca na tłumaczenie reguł gramatycznych. Dzieci w praktyce uczą się stosowania właściwych form i odmian, tę umiejętność nabywają więc naturalnie.

Poza kartami pracy nauczyciel angielskiego w przedszkolu korzysta z anglojęzycznych piosenek, kart obrazkowych, gier, historyjek. Lekcje angielskiego w przedszkolu trwają zwykle od 30 minut.